Biologische muesli voor een optimale start

In de natuur lopen de biggen vanaf de geboorte direct met hun moeder mee. Ze pakken alles op van de grond om erop te bijten en te kauwen. Zo leren ze spelenderwijs, naast de zeugenmelk, voer op te nemen en plantaardig materiaal te verteren. Dat natuurlijke gedrag bootsen we in de biologische varkenshouderij na met onze muesli*. Een aanvullend voer voor een optimale, gezonde start voor biggen en andere jonge dieren.

*Ook inzetbaar voor andere jonge dieren zoals geiten en kalveren.

Kennis
Varkens
Header web blije big in stro met muesli - Reudink Nederland

Stimuleer de opname van vast voedsel rondom spenen

Een goede start voor jouw biggen begint in de kraamstal. Daar leg je de basis voor de groei en ontwikkeling van de biggen tot gezonde, tevreden zeugen of vleesvarkens. Een uitdaging in deze periode is de opname van vast voedsel rondom het spenen. Dat gaat niet altijd vanzelf. Wel zijn biggen van nature nieuwsgierig. Daar spelen we met onze muesli op in, door de verschillende kleuren en structuren. Onze recentste voerproef bewijst het succes in de vorm van een verhoogde voeropname en groei, een soepeler speenproces en meer werkgemak.

Voordelen van onze biologische muesli

  • De big leert vroegtijdig vast voedsel op te nemen
  • Een blijvend betere voeropname en groei
  • Een verbeterde darmgezondheid, vertering en mestconsistentie (mede door de vezels)
  • Een soepeler speenproces
  • Meer werkgemak

Kortom, met onze biologische muesli ga je voor een topstart van de biggen.

Zo zet je het product in

Na de biestopname kun je kleine hoeveelheden muesli verstrekken aan de biggen. Door de verschillende kleuren, geuren en texturen, gaan zij gemakkelijker vast voer eten. Vanaf de derde week start je met het verstrekken van een biggenvoer. Je kunt vervolgens de muesligift gaan afbouwen. Richting het spenen kun je ervoor kiezen volledig over te gaan op het biggenvoer. Wil je ook de darmgezondheid rondom het spenen verbeteren? Meng dan tot 25% muesli door het speenvoer en stop hiermee zodra de biggen door het speenproces zijn.

Praktijkervaring met de bio-muesli

Niels van Engelen
Niels Antonissen
Reudink Featured link Custom item 600 300 px 6
Reudink Featured link Custom item 600 300 px 43

“Ik was al langer op zoek naar een product voor het aanleren van vast voer opname bij mijn zogende biggen. Reudink heeft hiervoor dé perfecte oplossing in de vorm van hun biologische muesli. Door de variatie aan granen in de muesli beginnen biggen vanaf 4 dagen vast voer te ontdekken en lukt het om ze vanaf 10 dagen de speen speciaal te laten eten. Ik ben er zeer tevreden en enthousiast over!”, vertelt biologisch varkenshouder Niels van Engelen.

“We hebben positieve ervaringen met de bio biggenmuesli van Reudink. We gebruiken het nu een aantal maanden in de kraamstal. Het is een geurig mengsel van zaden, kruiden en brokken waar biggen vanaf de 2e levensdag dol op zijn. Bovendien stimuleert de muesli het natuurlijk wroetgedrag. Wij zien daardoor dat de overgang naar biggenkorrel makkelijker verloopt.”, aldus biologische varkenshouder Niels Antonissen.

Bio-muesli geschikt voor alle jonge dieren

Niet alleen biggen, maar alle jonge dieren profiteren van deze muesli. Zo zien we klanten die dit aanvullend voer naar volle tevredenheid inzetten bij kalveren, geiten, schapen, ezels en ook konijnen. Het is een smakelijk voer dat resulteert in een goede, gezonde opstart van de jonge dieren. Zij profiteren daar de rest van hun leven van. En jij dus ook.

Ga voor een topstart voor jouw biggen

Heb je vragen over de biologische muesli? Of wil je het product bestellen? Neem dan contact op met een van onze varkensspecialisten of onze klantenservice.

Reudink website Visuals with content left 1000 1000 px 7
Deel dit artikel

Aanmelden varkens nieuwsbrief

Door je aan te melden voor deze nieuwsbrief ga je akkoord met ons privacy statement.

Vul alle velden correct inTechnische fout opgetredenBedankt voor het indienen